Kancelaria Parafialna czynna jest w sobotę w godzinach 16.00 - 17.30

CHRZEST
  • akt urodzenia dziecka (odpis);
  • wyciąg z aktu ślubu kościelnego rodziców;
  • dane personalne rodziców chrzestnych (imiona i nazwiska, adres zamieszkania, wiek);
  • zaświadczenie z parafii zamieszkania rodziców chrzestnych o praktykowaniu wiary.
    PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA
  • metryka chrztu dziecka
    MAŁŻEŃSTWO
  • aktualne metryki chrztu świętego (Akt chrztu świętego wystawiany do ślubu ważny jest 3 miesiące. Na akcie chrztu powinno być zaznaczone, że osoba nie zawierała związku małżeńskiego.);
  • dowody osobiste;
  • zaświadczenie o bierzmowaniu;
  • ostatnie świadectwo katechizacji;
  • zaświadczenie o uczestnictwie w katechezie przedmałżeńskiej;
  • zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego (niezbędne gdy małżonkowie chcą, aby ślub kościelny pociągał za sobą skutki cywilno - prawne tzw. ślub konkordatowy) lub akt ślubu jeśli wcześniej zawarto związek cywilny.
  • zgoda własnego proboszcza, jeżeli narzeczeni mieszkają poza parafią planowanego ślubu;
  • w przypadku wdowca lub wdowy należy przedstawić, jako dowód śmierci współmałżonka Akt zgonu z USC lub świadectwo zgonu z parafii pogrzebu;
  • w przypadku osób cywilnie związanych i rozwiedzionych, należy przedstawić Wyrok Sądu.
    POGRZEB
  • akt zgonu
  • zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku (jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu wystawia je kapelan szpitala).